به دلیل سو استفاده برخی افراد سود جو از نام و اعتبار این سایت.لطفاً جهت هرگونه سفارش با شماره های کنار سایت و آقای امیرکیوان اقدامی ارتباط برقرار نمایید.با تشکر.

خطا
 • The page you are trying to access does not exist.

روانشناسی رنگها در طراحی وب سایت ها

سایت طراحی

چطور تصمیم می گیرید کدام رنگ ها را در طراحی صفحه لندینگ وب سایت خود بکار برید؟  احتمالا رنگ ها را بر اساس شمای کلی برند خود انتخاب کرده یا اصلا در مورد انتخاب آنها فکر نکرده و رنگ هایی را انتخاب می کنید که به نظرتان خوب به نظر می رسند.مطمئنا نمی توانید بدون فکر کردن در مورد رنگ , صفحه لندینگ جذابی طراحی کنید. بازاریابان موفق از روانشناسی رنگ استفاده می کنند تا صفحه لندینگ هدفمندی داشته باشند.

 

روانشناسی رنگ 

تنها هنرمندان و طراحان اهمیت واقعی فرضیه رنگ را می دانند.  رنگ ها و ترکیب آنها تأثیر خاصی در چشم بیننده گذاشته و می توانند باعث ایجاد پاسخ های احساسی متفاوتی در فرد شوند.
فرضیه رنگ ها از گذشته  توجه دانشمندان و هنرمندان زیادی را به خود جلب کرده است و موضوعات متفاوتی را شامل می شود. بعضی از  قوانین اولیه فرضیه به سال 1435 بر می گردند یعنی زمانی که  لئون باتیستا آلبری نوشت : "  با ترکیب کردن رنگ ها می توان رنگ های جدید ساخت اما تنها چهار رنگ واقعی وجود دارند – دقیقا مانند چهار عنصر طبیعت. اما همین چهار رنگ می توان تعداد بی شماری رنگ ایجاد کنند. قرمز رنگ آتش است، آبی رنگ هواست،  سبز رنگ طبیعت است و سیاه و خاکستری زمین."حال در عصر دیجیتال افراد بیشتری به فرضیه رنگ ها اهمیت می دهند. وقتی مشتریان از وب سایت شما دیدن می کنند معمولا طی چند  ثانیه  تصمیم می گیرند که از سایت شما خوششان می آید یا خیر. برای همین است که صفحه لندینگ جذاب برای موفقیت اینترنتی حیاتی هستند .

روانشناسی رنگ ها در صفحه لندینگ

 1. ترکیبات رنگ متضاد و قابلیت خوانده شدن مطالب
 2. ارتباطات رنگی روانی

با استفاده از این دو روش و صرف زمان برای انتخاب ترکیبات رنگ هدفمند برای Landing Page می تواند  صفحه ای موثر داشته باشید تا اینکه تنها رنگ هایی را انتخاب کنید که فکر می کنید قشنگ تر هستند. این کار باعث می شود  بازدیدکنندگان صفحه لندینگ شما در چند ثانیه اول به سمت شما جذب شده و افراد بیشتری بعد از دیدن سایت به لیست مشتریان شما اضافه می شوند. بنابراین صفحه لندینگ جذاب می تواند فروش و خدمات رسانی را ارتقا دهد.

پیام رنگ به بازدیدکنندگان

 بسیار مهم است که در زمان طراحی صفحه لندینگ روانشناسی رنگ ها را نیز در نظر بیرید. اگر به معنای رنگ های انتخاب شده نگاه کنید، می فهمید که ترکیب رنگ های سایت شما چه پیامی را به بازدیدکنندگان انتقال می دهد. ممکن است رنگ های انتخاب شده حتی معنایی را منتقل کنند که شما قصد انتقال آن را نداشته باشید.

آبی نشان دهنده اعتماد، تعهد و صداقت است. همین طور این رنگ مفاهیم ارتباط بر قرار کردن، منطق و جذابیت را نیز منتقل می کند.
زرد نماینده جوان، و خوش بینی است که نظر افراد را به خود جلب می کند. این رنگ مفاهیم احساسات، اعتماد به نفس، خلاقیت و دوستی را نیز منتقل می کند.
قرامز رنگی بسیار فیزیکی است که باعث افزایش ضربان قلب و برانگیختن افراد می شود. مفاهیم انرژی، شجاعت، قدرت، هیجان و به مبارزه طلبیدن را می توان با این رنگ منتقل کرد. یکی از مفاهیم کلیدی این رنگ گرماست.
سبز معمولا رنگ ثروت است.  این رنگ باعث ایجاد آرامش شده و چشم به راحتی آن را پردازش می کند. این رنگ باعث ارتقای حس تعادل، سلامت، تازگی و بهبود می شود و معمولا با محیط زیست در ارتباط است.
نارنجی رنگی خشن است که هشدار می دهد. این رنگ با مفاهیم تفریح، گرما، شوق و امنیت در ارتباط است.
صورتی رنگی است که عموما زنانه و رمانتیک در نظر گرفته می شود. مفاهیم عشق، گرما، مراقبت، آسایش و احساسات جنسی در این رنگ قرار دارند.
بنفش رنگ آرامبخش است که عناصر روانی را در خود جای داده است. این رنگ با مفاهیم تجمل،  دید، کیفیت و واقعیت در ارتباط است.
سیاه رنگی قدرتمند است که نرمی، پیچیدگی و اثربخشی را منتقل می کند.
حالا که مفاهیم کلیدی رنگ هایی که بیشتر استفاده می شوند را  یاد گرفته اید بهتر است فکر کنید چطور می توان از این رنگ ها به صورت موثر در طراحی صفحه لندینگ استفاده کرد.  اول باید مشخص کنید چه پیامی را می خواهید در لندینگ پیج خود جای داده و سپس رنگ هایی را انتخاب کنید که این مفاهیم را منتقل می کنند. بعد از اینکه پیام های خود را مشخص کردید ببینید کدام رنگ بیشتر می تواند به بازتاب دادن اهداف شما کمک کند.  این رنگ باید در طراحی صفحه لندینگ شما بکار گرفته شوند. برای مثال اگر می خواهید احساس امنیت و هشدار،  و زنانگی را ارتقا دهید، رنگ های مشکلی و صورتی می توانند انتخاب های مناسبی باشند. اگر هنوز مطمئن نیستند کدام مفاهیم باید انتقال داده شوند می توانید از یک راه حل بسیار موثر استفاده کنید. برای حل این مسئله طراحی کلی صفحه لندینگ خود را انجام دهید اما آن را رنگ آمیزی نکنید. سپس با استفاده از رنگ های متفاوت چندین کپی از صفحه لندینگ ساخته و این صفحات را با هم مقایسه کنید.  در مقایسه می توانید از سایر افراد بخواهید که چه پیام هایی را از صفحات لندینگ متفاوت شما دریافت می کنند. بعد از شنیدن نظر دیگران متعجب می شود که جواب ها چقدر با هم متفاوت هستند.

تاثیر رنگ بر مطلب

رنگ ها چطور باعث ارتقای قابلیت خوانده شدن مطلب می شوند؟ اهمیت دادن به روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت ها حائز اهمیت است اما  باید دید که انتخاب رنگ ها چه تأثیری بر توانایی خوانده شدن مطالب سایت می گذارد. معمولا زمانی بیشتر می توان مطالب را خواند که  رنگ های پیش زمینه کنتراس بیشتری دارند( برای مثال سیاه بر روی سفید)
 صفحه لندینگ باید آن قدر موثر طراحی شده باشد که فرد بازدید کننده بتواند سریعا محتویات سایت را دیده و به سادگی آنها را درک کند.  برای اطمینان از ایجاد چنین تأثیری در صفحه  باید رنگ های پیش زمینه و رنگ  نوشته ها را طوری طراحی کرد که مکمل هم باشند تا اینکه متضاد هم باشند.
یکی از راه های ساده برای پیدا کردن تضاد در رنگ ها استفاده از چرخه رنگ ها ست. چرخه رنگ ها در فرضیه رنگ ها اهمیت زیادی دارد و ابزار آنلاین زیادی وجود دارند که به تشخیص آنها کمک می کنند.  سایت های پایه چرخه رنگ ها مکان های مناسبی برای شروع کار و تست کردن قابلیت خوانده شده و انتخاب رنگ ها هستند.

 

 

اطلاعات تماس

تلفن:03136618188

موبایل : 09136848587

ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

سفارش سایت و سئو

 • مرکز ماساژ ایده آل

  خانه ماساژ ایده آل

  ارائه انواع ماساژ

  روز های زوج آقایان

  روز های فرد بانوان

  شماره های رزرو نوبت

  36618182

   09130268595

  http://khane-masaj-ideal.ir